Naživo: V parlamente na žiadosť poslancov Smeru-SD hovoria o využívaní letky prezidentom Kiskom

BRATISLAVA 29. marca (WebNoviny.sk) – Poslanci nevyhoveli žiadosti poslanca NR SR za SaS Ľubomíra Galka. Ten žiadal, aby minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD) predložil informáciu o využívaní letky ministerstva vnútra za roky 2015 až 2017 až budúci týždeň a nie v stredu o 15:00 ako je naplánované.

Odporúčame:
Výbor pre nezlučiteľnosť funkcií sa bude zaoberať prezidentom Kiskom

Ako dôvod uviedol, že prezident Andrej Kiska je celý týždeň pracovne v zahraničí a nebude sa môcť k správe vyjadriť, keďže správu Kaliňák predkladá na žiadosť poslancov za Smer-SD, ktorí vychádzajú z medializovaných informácií, že Kiska využíva letku na cesty, ktoré nie sú vždy služobné.

Odporúčame:
Smeráci žiadajú Kaliňáka, aby preveril lety prezidenta Kisku

Poslanec Martin Nemky žiada túto informáciu preveriť a tiež vypracovať informáciu o využití letky aj ostatnými ústavnými činiteľmi. Poslanci však Galkovi nevyhoveli. Ako dôvod predseda parlamentu Andrej Danko tiež uviedol, že Kaliňák nebude prítomný budúci týždeň.

 

Viac k témam: Andrej Kiska, Ľubomír Galko, Martin Nemky, ministerstvo vnútra SR, Národná rada SR, Robert Kaliňák, SaS Sloboda a Solidarita, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Naživo: V parlamente na žiadosť poslancov Smeru-SD hovoria o využívaní letky prezidentom Kiskom © SITA Všetky práva vyhradené.

29. marca 2017