Naživo: Ministerka Matečná čelí odvolávaniu, v parlamente je mimoriadna schôdza

376206_img_3987 676x451.jpg

aktualizované 24. mája 9:16

BRATISLAVA 24. mája (WebNoviny.sk) – Poslanci majú vo štvrtok na 32. schôdzi Národnej rady SR jediný bod, a to rokovanie o vyslovení nedôvery ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriele Matečnej.

Po otvorení schôdze predsedom parlamentu Andrejom Dankom bolo schválené, že rokovanie bude aj po 19:00 až do ukončenia rozpravy a samotného hlasovania.

Zlyhania Matečnej ako ministerky aj šéfky SPF

Opoziční poslanci ministerke vyčítajú najmä pochybné prerozdeľovanie finančných prostriedkov v agrosektore a zlyhania vo funkcii ministerky, či ešte predtým v pozícii generálnej riaditeľky Slovenského pozemkového fondu.

Odporúčame:
Vláda premiéra Pellegriniho nesúhlasí s odvolaním ministerky Matečnej

„Ministerka Matečná je strojcom aj vykonávateľom všetkého, čo viedlo a vedie k takej kríze v agrorezorte, aká tu ešte nebola. Konkrétne tým, že sa na podvodoch a iných podozrivých činoch spolupodieľala ako šéfka Slovenského pozemkového fondu, a tým, že systém, ktorý podvody umožňuje, vytvára a podporuje ako ministerka,“ uviedli v spoločnom stanovisku opoziční poslanci.

Vláda vyslovila nesúhlasné stanovisko

Opozícia v návrhu na vyslovenie nedôvery, ktorý podpísalo 44 poslancov, uviedla, že ministerka Matečná zaviedla nekalé praktiky do prerozdeľovania finančných prostriedkov pre SR v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky, zaviedla podvodné praktiky ešte ako generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu, podporuje oligarchov a ohrozuje budúce zdroje Slovenskej republiky na regionálny rozvoj.

Skupina opozičných poslancov NR SR predložila návrh predsedovi NR SR Andrejovi Dankovi 17. mája. Na základe predloženého návrhu zvolal Danko na 24. mája mimoriadnu 32. schôdzu Národnej rady SR, ktorá má návrh prerokovať.

Vláda vyslovila v stredu na svojom rokovaní nesúhlasné stanovisko k návrhu skupiny opozičných poslancov na vyslovenie nedôvery podpredsedníčke vlády a ministerke pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Matečnej.

Viac k témam: Andrej Danko, Gabriela Matečná, Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SaS Sloboda a Solidarita, Sme Rodina Boris Kollár, SPF Slovenský pozemkový fond
Zdroj: Webnoviny.sk – Naživo: Ministerka Matečná čelí odvolávaniu, v parlamente je mimoriadna schôdza © SITA Všetky práva vyhradené.

24. mája 2018