Návštevy zakázali aj v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici, dôvodom je výskyt chrípky

403379_nemocnica chodba 676x451.jpg

BANSKÁ BYSTRICA 18. februára (WebNoviny.sk) – Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici v pondelok na sociálnej sieti zverejnila oznam o zákaze návštev v najväčšej nemocnici v Banskobystrickom kraji z dôvodu zvýšeného výskytu akútnych respiračných ochorení a chrípky.

Zákaz platí v šiestich nemocniciach

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa nemocnice Ružena Maťašeje, zákaz platí od minulého týždňa do odvolania. Z rovnakého dôvodu je tak v kraji uzavretých pre návštevy celkom šesť nemocníc.

Podľa hovorkyne Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Banská Bystrica Márie Tolnayovej sú pre riziko nákaz zakázané návštevy v nemocniciach v Rimavskej Sobote, Revúcej a vo Zvolene.

Až do odvolania trvá zákaz návštev na všetkých lôžkových oddeleniach v nemocniciach v Žiari nad Hronom a v Banskej Štiavnici,“ informovala komunikačná špecialistka ProCare a Svet zdravia Jana Fedáková.

Prevencia pred chrípkou

Epidemiológovia upozorňujú, že tieto ochorenia by ľudia nemali podceňovať a každé chrípkové a chrípke podobné ochorenie by mali vyležať a adekvátne liečiť pod dozorom lekára.

Príznakmi chrípky sú bolesti hlavy, zimnica, triaška, teplota nad 38 stupňov Celzia v trvaní dva až tri dni, bolesti kĺbov a svalov, výrazná únava, suchý a dráždivý kašeľ, bolesti hrdla či pocit zapchatého nosa bez výtoku.

V tomto období je najlepšou prevenciou pred chrípkou vyhýbanie sa veľkým kolektívom, zvýšená hygiena – pravidelné umývanie rúk, používanie jednorazových vreckoviek, ale aj zvýšená konzumácia vitamínov,“ dodala Tolnayová.

Viac k témam: chrípka, Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta
Zdroj: Webnoviny.sk – Návštevy zakázali aj v Rooseveltovej nemocnici v Banskej Bystrici, dôvodom je výskyt chrípky © SITA Všetky práva vyhradené.

18. februára 2019