NATO sa sústreďuje na neexistujúcu hrozbu, tvrdia Rusi

‚Démonizáciou‘ Ruska vraj ospravedlňuje NATO kroky, ktorými odvádza pozornosť od svojej deštruktívnej úlohy vo svete.Moskva 10. júla (WebNoviny.sk) – Severoatlantická aliancia sústreďuje svoje sily na boj proti „neexistujúcej hrozbe z Východu“. Uvádza sa to v nedeľu zverejnenej reakcii ruského ministerstva zahraničných vecí na závery dvojdňového summitu aliancie, ktorý sa v sobotu skončil vo Varšave.

Odporúčame:

Slovensko pomôže Ukrajine s odmínovaním, bude spravovať fond

V4 posilní východné hranice NATO, Slováci pôjdu do Pobaltia

„Démonizáciou“ Ruska ospravedlňuje NATO kroky, ktorými odvádza pozornosť od svojej deštruktívnej úlohy vo svete a udržiava napätie v rôznych častiach sveta, uvádza sa ďalej podľa agentúry DPA vo vyhlásení ministerstva. Rezort tvrdí, že NATO ignoruje dlhodobé negatívne dôsledky svojej politiky vo východnej Európe.

Lídri členských krajín NATO schválili okrem iného plán nasadenia štyroch práporov v Estónsku, Lotyšsku, Litve a Poľsku v sile okolo 4000 mužov. S ich vyslaním do Poľska a Pobaltia sa počíta od budúceho roku na rotačnej báze. Ruské ministerstvo v tejto súvislosti uviedlo, že Moskva bude výsledky summitu podrobne analyzovať a žiadať vysvetlenie na zasadaní Rady NATO-Rusko, ktoré sa uskutoční 13. júla v Bruseli.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016