Násilie v Sýrii eskaluje, nové boje prieniesli ďalšie obete

Za posledný týždeň zahynulo na severe Sýrie a pri Damasku takmer 150 ľudí.

Damask 25. apríla (WebNoviny.sk) – Boje v Sýrii si dnes vyžiadali najmenej 28 obetí. Eskalácia násilia pokračuje už štvrtý deň, prímerie sa podľa agentúry AP fakticky zrútilo.

Najmenej 16 ľudí zahynulo pri ostreľovaní mesta Aleppo povstalcami, uviedli provládne médiá. Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii informovalo o 19 mŕtvych vrátane troch detí a 120 zranených. Podľa SOHR pri ostreľovaní pozícií povstalcov v Aleppe vládnymi silami zahynuli štyria ľudia vrátane šesťročného chlapca.

Osem ľudí prišlo o život po tom, čo sa na armádnom stanovišti v meste Sajjída Zajnab – južne od metropoly Damask – opálil v aute naloženom výbušninami samovražedný atentátnik, informovali provládne médiá. K tomuto útoku sa prihlásila extrémistická organizácia Islamský štát.

Za posledný týždeň zahynulo na severe Sýrie a pri Damasku takmer 150 ľudí. Ide o výraznú eskaláciu násilia od uzavretia dohody o prímerí koncom februára. Dohoda sa týka len oblastí bojov medzi jednotkami sýrskej armády podporovanými ruským letectvom a sýrskymi povstalcami. Nevzťahuje sa na Islamský štát a Front an-Nusra.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. apríla 2016