Národné ústavy prehĺbili spoluprácu, zdravotná starostlivosť bude rýchlejšia a odbornejšia

361464_mg_1907 676x451.jpg

BRATISLAVA 23. júna (WebNoviny.sk) – Generálni riaditelia Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH), Národného onkologického ústavu (NOÚ) a Národného ústavu srdcových a cievnych chorôb (NÚSCH) Ladislav Kužela, Tomáš Alscher a Mongi Msolly podpísali v piatok memorandum o spolupráci.

Spolupráca už funguje

Spolupráca medzi národnými ústavmi funguje už v súčasnosti. Podpisom memoranda sa zavŕši, pričom sa otvorí priestor pre nové projekty. Jedným z prvých projektov memoranda o spolupráci medzi národnými ústavmi je aj rozbiehajúci sa projekt tranzientnej kliniky, ktorého cieľom je uľahčiť prechod onkologických pacientov NÚDCH do starostlivosti onkológov NOÚ.

Odporúčame:
V Malackách nebude detská pohotovosť, Slovensko má nedostatok pediatrov a hrozí výbuch systému

Generálny riaditeľ NÚDCH Ladislav Kužela poznamenal, že intenzívna spolupráca medzi národnými ústavmi nie je len o geografickej blízkosti, ktorá je výhodná rovnako pre pacientov aj zdravotnícky personál, ale predovšetkým o špičkových tímoch odborníkov, ktoré ak sa spoja, zvýši sa synergický efekt. „A pacienti týchto zdravotníckych zariadení dostanú tú najlepšiu zdravotnú starostlivosť, akú im na Slovensku dokážeme zabezpečiť,“ uviedol.

Pridaná hodnota pre pacientov

Podľa generálneho riaditeľa NÚSCH Mongiho Msollyho vďaka memorandu budú môcť odborníci vzájomne rýchlejšie a operatívnejšie kooperovať, čo im umožní lepšie riešiť aj tie najkomplikovanejšie prípady. „Ak budú naše zdravotnícke zariadenia vzájomne prepojené, budeme schopní našim pacientom ešte rýchlejšie poskytnúť služby a výkony, aké si vyžaduje ich zdravotný stav,“ konštatoval.

Odporúčame:
Jozef Dolinský vysvetlil, prečo sa nebude uchádzať o post šéfa Národného onkologického ústavu

Generálny riaditeľ NOÚ Tomáš Alscher vidí v podpise memoranda národných ústavov v rámci Bratislavy pridanú hodnotu pre pacientov. „Práve vzájomná spolupráca a prepojenie našich odborných tímov zabezpečia poskytnutie zdravotnej starostlivosti na najvyššej úrovni pre tých pacientov, ktorých zdravotný stav si danú starostlivosť a výkony vyžaduje,“ poukázal.

Viac k témam: Národný onkologický ústav (NOÚ), Národný ústav detských chorôb (NÚDCH), nemocnice, NÚSCH Národný ústav srdcových a cievnych chorôb, pacient, zdravotná starostlivosť, zdravotníctvo
Zdroj: Webnoviny.sk – Národné ústavy prehĺbili spoluprácu, zdravotná starostlivosť bude rýchlejšia a odbornejšia © SITA Všetky práva vyhradené.

23. júna 2018