NAKA obvinila bývalú konkurznú správkyňu majetku Bašternáka, hrozia jej roky väzenia

442461_didi3 676x450.jpg

17.1.2022 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila konkurznú správkyňu Lenku Ivanovú z pokusu o obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Uvádza to spravodajský portál Aktuality.sk. Podľa portálu hrozí bývalej správkyni majetku odsúdeného Ladislava Bašternáka trest desať až pätnásť rokov väzenia.

Aktuality.sk pripomínajú, že Ladislav Bašternák dostal v rámci trestu za daňovú trestnú činnosť v roku 2019 okrem päťročného väzenia aj trest prepadnutia majetku. „Jeho bohatstvo sa však ešte pred finálnym verdiktom scvrklo na minimum. Mnohé nehnuteľnosti Ladislav Bašternák previedol na rodinu a známych,“ uviedol portál.

Ivanová však podľa portálu na prevodoch majetkov nevidela nič podozrivé. „Hoci mala možnosť tieto kroky napadnúť na súde – cez takzvané odporovacie žaloby –, neurobila tak,“ napísal portál. Zároveň informoval, že podľa polície má majetok, ktorého sa Bašternák zbavil, hodnotu minimálne 6,65 milióna eur.

Samotná Ivanová sa pre aktuality.sk vyjadrila, že obvinenie považuje za hrubo nezákonné, a preto proti nemu podala sťažnosť.

Viac k témam: Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA obvinila bývalú konkurznú správkyňu majetku Bašternáka, hrozia jej roky väzenia © SITA Všetky práva vyhradené.

17. januára 2022