Najvyšší súd popiera podozrenia z možnej manipulácie so spismi v súvislosti s vraždou Kuciaka

368873_sud 676x451.jpg

BRATISLAVA 1. marca (WebNoviny.sk) – Najvyšší súd SR popiera, že by v tejto inštitúcii dochádzalo k manipulácii pri prideľovaní spisov. Hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová tak reagovala na informácie o novej stope vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka, ktoré sa týkajú Najvyššieho súdu SR.

Odporúčame:
Generálna prokuratúra v súvislosti s posledným článkom Kuciaka preverí najmenej 73 trestných vecí

Policajný prezident Tibor Gašpar túto novú stopu dnes potvrdil. „Ak sa mám vyjadriť k tomu, či sa začíname zoberať podozreniami na Najvyššom súde SR, o čom boli v médiách informácie, tak áno, potvrdím, že bolo podané trestné oznámenie zo strany pána novinára v tejto veci, že by to súvis mohlo mať. Vykonávajú sa vyšetrovacie úkony v tomto smere,“ uviedol dnes v Košiciach Gašpar s tým, že podozrenia sa týkajú manipulácie so spismi.

Važanová v tejto súvislosti zdôraznila, že ak by pani predsedníčka najvyššieho súdu Daniela Švecová disponovala informáciami o manipulácii s prideľovaním spisov, okamžite by sa obrátila na orgány činné v trestnom konaní. „Prideľovanie spisov sa realizuje prostredníctvom elektronickej podateľne, je náhodné a nemožno ho ovplyvniť,“ uviedla. Švecová podľa nej poskytla v tejto veci orgánom činným v trestnom konaní plnú súčinnosť.

Odporúčame:
Vražda novinára Kuciaka nemusí súvisieť s mafiou, publicista Bránik hovorí o inom motíve

Publicista Radovan Bránik naznačil, že vražda môže súvisieť s prípadom korupcie na jednom z kľúčových súdov. Bránik v rozhovore pre Aktuálně.cz uviedol, že Kuciakova vražda súvisí skôr so situáciou v slovenskej justícii, s takzvanou justičnou mafiou. Konkrétne má ísť o manipuláciu s prideľovaním spisov na súde.

Viac k témam: Daniela Švecová, Ján Kuciak, Najvyšší súd SR, Radovan Bránik, Tibor Gašpar
Zdroj: Webnoviny.sk – Najvyšší súd popiera podozrenia z možnej manipulácie so spismi v súvislosti s vraždou Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

1. marca 2018