Najpreceňovanejším hráčom MLS je dos Santos, medzi nedocenenými aj Rusnák

370507_albert rusnak 676x533.jpg

NEW YORK 21. marca (WebNoviny.sk) – Mexického futbalistu Giovanniho dos Santosa z tímu Los Angeles Galaxy zvolili za najpreceňovanejšieho hráča zámorskej Major League Soccer.

dos Santos hral aj za FC Barcelona

Výber uskutočnilo 104 hráčov MLS, ktorých sa na to v priebehu predsezónneho obdobia pod zárukou anonymity pýtali redaktori televíznej stanice ESPN.

Odporúčame:
Rekordér Hamšík chce ešte scudetto i účasť na veľkom reprezentačnom podujatí

„Je to dobrý futbalista, ale americké médiá ho prehnane propagujú na základe minulosti v FC Barcelona a Tottenhame Hotspur, nie podľa výkonov v MLS. Je to hráč, vďaka ktorému klub Galaxy predá mnoho lístkov kvôli veľkej mexickej komunite v Los Angeles, ale nemyslím si, že má na ligu rovnaký vplyv ako David Villa či Sebastian Giovinco,“ myslí si nemenovaný hráč z Východnej konferencie.

Najviac nedocenený je Piatti

Na ďalších miestach medzi najviac preceňovanými hráčmi sa umiestnili americkí reprezentanti Michael Bradley, Jozy Altidore, Benny Feilhaber či Tim Howard.

Futbalisti MLS si zvolili aj toho, komu by sa mala pre jeho vystúpenia na ihrisku venovať väčšia pozornosť. Najviac nedoceneným hráčom súťaže je podľa nich stredopoliar Montrealu Impact Ignacio Piatti.

Jeden z respondentov o 33-ročnom Argentínčanovi dokonca povedal: „Myslím si, že je to najlepší hráč v lige.“ Medzi tými, ktorí v kategórii o najviac nedoceneného hráča MLS dostali viac ako jeden hlas, sa objavil aj slovenský reprezentant v službách Realu Salt Lake Albert Rusnák ml.

Viac k témam: Albert Rusnák, futbal, Giovanni dos Santos, MLS Major League Soccer
Zdroj: Webnoviny.sk – Najpreceňovanejším hráčom MLS je dos Santos, medzi nedocenenými aj Rusnák © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2018