Najmenej ľudí bez práce je v okrese Trnava, štyri okresy majú nezamestnanosť nad 15 percent

369315_img_1086 676x507.jpg

BRATISLAVA 23. marca (WebNoviny.sk) – Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola minulý mesiac v okrese Trnava.

Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 2,01 % disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce. Nasledovali okresy Hlohovec, Piešťany a Galanta.

Najviac ľudí bez práce má okres Rimavská Sobota

V okrese Hlohovec miera evidovanej nezamestnanosti vo februári dosiahla 2,04 %, v okrese Piešťany 2,12 % a v okrese Galanta 2,13 %.

Odporúčame:
Nezamestnanosť na Slovensku opäť klesla, je na historickom minime

Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Mieru evidovanej nezamestnanosti pod 5 % minulý mesiac dosiahlo 41 okresov na Slovensku. Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola vyššia ako 15 % v štyroch okresoch na Slovensku.

Z týchto okresov sú dva v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota. Na konci februára v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 18,18 %.

Nezamestnanosť klesla na 5,72 percenta

Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti predstavovala 15,30 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Rožňava. V ňom bola miera nezamestnanosti 15,24 %. Štvoricu okresov s nezamestnanosťou nad 15 % dopĺňa okres Kežmarok, ktorý vo februári vykázal mieru nezamestnanosti vo výške 15,11 %.

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu februára tohto roka oproti januáru klesla o 0,16 percentuálneho bodu na 5,72 %. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 2,67 percentuálneho bodu.

Úrady práce evidovali na konci minulého mesiaca 158 444 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. V porovnaní s januárom toho roka ide o pokles o 4 631 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 70 221 osôb.

Viac k témam: nezamestnanosť, nezamestnanosť v SR, Ústredie práce
Zdroj: Webnoviny.sk – Najmenej ľudí bez práce je v okrese Trnava, štyri okresy majú nezamestnanosť nad 15 percent © SITA Všetky práva vyhradené.

23. marca 2018