Najmenej ľudí bez práce je v okrese Trnava, s nezamestnanosťou bojuje najmä východ Slovenska

368348_dsc_7223 1 676x488.jpg

BRATISLAVA 23. februára (WebNoviny.sk) – Najnižšia miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku bola minulý mesiac v okrese Trnava. Z celkového počtu ekonomicky aktívnych osôb bolo v tomto okrese 2,06 % disponibilných nezamestnaných, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce.

Nasledovali okresy Hlohovec, Galanta a Piešťany. V okrese Hlohovec miera evidovanej nezamestnanosti v januári dosiahla 2,14 %, v okrese Galanta 2,16 % a v okrese Piešťany 2,19 %. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Dlhodobý problém v Rimavskej Sobote

Mieru evidovanej nezamestnanosti pod 5 % minulý mesiac dosiahlo 37 okresov na Slovensku. Naopak, miera evidovanej nezamestnanosti bola vyššia ako 15 % v štyroch okresoch na Slovensku. Z týchto okresov sú dva v Banskobystrickom kraji a po jednom v Prešovskom a v Košickom kraji. Najvyššiu mieru nezamestnanosti zo všetkých okresov na Slovensku má dlhodobo okres Rimavská Sobota.

Odporúčame:
Nezamestnanosť by v roku 2018 mohla klesnúť aspoň o percento, želá si minister Richter

Na konci januára v ňom miera nezamestnanosti dosiahla 18,29 %. Nasleduje okres Revúca, kde miera nezamestnanosti predstavovala 15,80 %. Tretí najhorší v miere nezamestnanosti je okres Rožňava. V ňom bola miera nezamestnanosti 15,66 %. Štvoricu okresov s nezamestnanosťou nad 15 % dopĺňa okres Kežmarok, ktorý v januári vykázal mieru nezamestnanosti vo výške 15,45 %.

Zvýšil sa počet ekonomicky aktívnych ľudí

Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku ku koncu januára tohto roka oproti decembru klesla o 0,06 percentuálneho bodu na 5,88 %. Medziročne bola miera nezamestnanosti minulý mesiac nižšia o 2,76 percentuálneho bodu.

Odporúčame:
Lidl opäť zvyšuje mzdy, platí o tretinu viac ako je priemer na trhu

Januárový percentuálny pokles miery evidovanej nezamestnanosti pritom súvisí s tým, že sa od začiatku tohto roka zvýšil počet ekonomicky aktívnych obyvateľov, z ktorého sa percento miery nezamestnanosti počíta. Úrady práce totiž evidovali na konci minulého mesiaca 163 075 disponibilných uchádzačov o zamestnanie. V porovnaní s decembrom vlaňajška ide o nárast o 1 160 ľudí. Medziročne počet uchádzačov, ktorí mohli okamžite nastúpiť do práce, klesol o 72 380 osôb.

Viac k témam: Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR, nezamestnanosť v SR, Trnava, Úrad práce sociálnych vecí a rodiny ÚPSVaR
Zdroj: Webnoviny.sk – Najmenej ľudí bez práce je v okrese Trnava, s nezamestnanosťou bojuje najmä východ Slovenska © SITA Všetky práva vyhradené.

23. februára 2018