Na železničnej stanici v štáte New Jersey vybuchla nálož

Starosta mesta Chris Bollwage potvrdil, že na stanici došlo k explózii, keď policajný robot pracoval s podozrivým predmetom. WASHINGTON 19. septembra (WebNoviny.sk) – Na železničnej stanici v meste Elizabeth v americkom štáte New Jersey explodovalo v pondelok výbušné zariadenie skryté v batohu. Oznámila to spravodajská televízia CNN. Médiá informovali, že podozrivý balík – batoh – si v odpadkovom koši na železničnej stanici všimla dvojica okoloidúcich mužov. Privolaná polícia použila na preskúmanie balíka robota. Keď robot predmet analyzoval, došlo k výbuchu.

Výbuch sa odohral o 00.40 h miestneho času (06.40 h SELČ). Informácie o prípadných zranených k dispozícii bezprostredne neboli. Miesto explózie polícia uzavrela v obave, že v nájdenom batohu by mohli byť ďalšie výbušné zariadenia, ktoré by sa mohli aktivovať. V dôsledku nálezu batohu s podozrivým obsahom prerušili dopravu medzi železničnou stanicou Elizabeth a medzinárodným letiskom Newark-Liberty a Pennsylvania Station, ktoré je jednou z najväčších železničných staníc v New Yorku.

Odporúčame:


Video: Newyorským Manhattanom otriasla mohutná explózia

FBI po výbuchu v New Yorku vypočúva podozrivých

Starosta mesta Chris Bollwage potvrdil, že na stanici došlo k explózii, keď policajný robot pracoval s podozrivým predmetom. Televízia NBC s odvolaním sa na Bollwagea spresnila, že v batohu bolo päť výbušných zariadení – spravodajská televízia RTL uviedla, že šlo o rúrky. Podľa CNN pri nich nebol žiaden mobil, ktorý by mohol byť použitý ako detonátor, len káble v bielej igelitovej taške.

V sobotu v New Yorku i štáte New Jersey došlo k silným explóziám nastražených výbušných zariadení. Výbuch na newyorskom Manhattane si vyžiadal 29 zranených. V oboch lokalitách sa neskôr našli aj ďalšie nevybuchnuté výbušné zariadenia. Ako informovala televízia ABC, vyšetrovatelia hľadajú medzi výbuchmi v New Yorku a New Jersey spojitosť. Nateraz nepracujú s hypotézou, že šlo o teroristický útok.

Ako na Twitteri zdôraznil americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI), v kauze nepadlo zatiaľ nijaké obvinenie. FBI však v nedeľu večer v rámci vyšetrovania zastavila v newyorskom Brooklyne vozidlo, ktorého cestujúcich vypočúvajú v súvislosti s vyšetrovaním sobotňajšieho bombového útoku v New Yorku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016