Na zastávkach v širšom centre Bratislavy a na Patrónke pribudnú elektronické informačné tabule

BRATISLAVA 7. júla (WebNoviny.sk) – Na zastávkach mestskej hromadnej dopravy (MHD) v hlavnom meste Bratislave pribudnú nové elektronické informačné tabule.

36 nových elektronických informačných tabúľ

Cestujúcich bude informovať 36 nových elektronických informačných tabúľ na 34 zastávkach v širšom centre mesta a na Patrónke.

Do prevádzky ich dajú počas letných školských prázdnin. Informačné tabule budú obojstranné, štvorriadkové i šesťriadkové.

Odporúčame:
Presný čas odchodu niektorých spojov bratislavskej MHD nahradil interval

Novinárov o tom na brífingu informovali primátor hlavného mesta SR Bratislavy Ivo Nesrovnal a generálny riaditeľ Dopravného podniku Bratislava Milan Urban.

„Výhodou je, že dispečing môže priamo na informačné tabule posielať správy o mimoriadnych udalostiach. Informačné tabule ukazujú cestujúcim nie plánované, ale reálne odchody liniek MHD,“ povedal Urban.

Na území Bratislavy je 1430 zastávok

Doteraz bolo v Bratislave 31 elektronických informačných tabúľ. DPB pripomína, že pri modernizácií električkových radiál postupne pribudnú na všetkých týchto zastávkach nové informačné tabule. Na niektorých zastávkach MHD pribudli aj odpadkové koše, spolu ich je 104. V súčasnosti sú odpadkové koše na 938 zastávkach.

Odporúčame:
Vodiči MHD nemôžu z vozidla vylúčiť neprispôsobivých cestujúcich, problémy vyrieši polícia

Na území Bratislavy je 1430 zastávok, z toho na 1030 zabezpečuje čistotu DPB. Ostatné zastávky majú v správe buď Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy, alebo súkromné spoločnosti. DPB tvrdí, že robotníci čistia najfrekventovanejšie zastávky, ktoré má podnik vo svojej správe, každý deň, a to aj počas víkendov.

Súčasťou čistenia je vyprázdnenie odpadkového koša a vyčistenie nástupišťa od smetí. „Smetné koše pracovníci vysýpajú podľa harmonogramu, na najfrekventovanejších zastávkach denne, na menej frekventovaných niekoľkokrát za týždeň,“ uvádza dopravný podnik.

Viac k témam: Bratislava, DPB Dopravný podnik Bratislava, Ivo Nesrovnal, MHD Bratislava
Zdroj: Webnoviny.sk – Na zastávkach v širšom centre Bratislavy a na Patrónke pribudnú elektronické informačné tabule © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2017