Na Wimbledon vraj pustia aj hráčov z Ruska a Bieloruska, štart im však odobria len pod jednou podmienkou

487987_aptopix_britain_tennis_wimbledon_77708 0b385ea88d524a9986d6a507dbf9ebff 676x451.jpg

5.3.2023 (SITA.sk) – Organizátori tretieho grandslamového turnaja tenisovej sezóny vo Wimbledone údajne plánujú počas tohtoročnej edície umožniť účasť ruským a bieloruským reprezentantom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ako referuje web sport.pl s odvolaním sa na britský denník Daily Telegraph, možné odobrenie ich štartu sa však pravdepodobne udeje len pod podmienkou, že svojím konaním nepodporia vojnu na Ukrajine ani režim ruského vodcu Vladimira Putina.

Vlani organizátori podujatia nepovolili účasť hráčov a hráčok z Ruska a Bieloruska. Takéto rozhodnutie učinili krátko po vypuknutí ruskej invázie na Ukrajinu, pri ktorej Rusi využili podporu bieloruskej strany.

Napriek tomu, že vojna stále trvá, tentoraz sú vraj Briti pripravení zriecť sa tohto verdiktu. Novinári v Spojenom kráľovstve špekulujú, že hráči z Ruska a Bieloruska by mohli byť požiadaní, aby podpísali špeciálne vyhlásenie, v ktorom sa zaviažu, že v žiadnom prípade počas turnaja nebudú „propagovať alebo oslavovať“ Putinovu vojnu.

Tohtoročný Wimbledon sa uskutoční od 3. do 16. júla. Titul budú obhajovať Srb Novak Djokovič a Kazaška Jelena Rybakinová.

Viac k témam: bieloruskí športovci, Ruskí športovci, rusko-ukrajinský konflikt, Wimbledon
Zdroj: SITA.sk – Na Wimbledon vraj pustia aj hráčov z Ruska a Bieloruska, štart im však odobria len pod jednou podmienkou © SITA Všetky práva vyhradené.

5. marca 2023