Na webe FBI znova zverejnili fotografie zachytávajúce útok na Pentagon z 11. septembra 2001

WASHINGTON 1. apríla (WebNoviny.sk) – Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) opäť zverejnil sériu fotografií z útoku na sídlo ministerstva obrany USA z 11. septembra 2001. Informovala o tom televízia ABC.

Ide o súbor 27 fotografií. Medzi nimi je aj snímka požiaru, ktorý vypukol po náraze lietadla spoločnosti American Airlines do západného krídla vládneho komplexu Pentagónu nachádzajúceho sa v Arlingtone v americkom štáte Virgínia.

Snímky zachytávajú aj poškodenia na budove spôsobené nárazom lietadla, ktoré počas letu z Los Angeles unieslo komando teroristickej siete al-Káida, ako aj trosky tohto lietadla, zasahujúcich hasičov či vyšetrovateľov.

The FBI just released a batch of never-before-seen 9/11 photos taken at the Pentagon https://t.co/6YS9pG7uez pic.twitter.com/4rnaaJ74Br
— CNN (@CNN) 31. marca 2017

Hovorkyňa FBI pre agentúru AP spresnila, že tieto fotografie boli prvýkrát zverejnené už v roku 2011 a na webovej stránke sa objavili pred niekoľkými dňami po tom, ako istý čas na webe neboli prístupné.

Fotografie pochádzajú z oddelenia FBI, ktoré archivuje dokumenty zverejňované na základe zákona o slobodnom prístupe k informáciám.

Pentagon sa 11. septembra 2001 stal jedným z terčov teroristických útokov unesenými lietadlami, pri ktorých boli zničené mrakodrapy Svetového obchodného centra v New Yorku. V Pentagóne vtedy zahynulo 189 ľudí – 64 cestujúcich na palube lietadla – vrátane piatich únoscov – a 125 osôb vo vnútri budovy.

Viac k témam: FBI Federal Bureau of Investigation, USA, útok z 11. septembra 2001
Zdroj: Webnoviny.sk – Na webe FBI znova zverejnili fotografie zachytávajúce útok na Pentagon z 11. septembra 2001 © SITA Všetky práva vyhradené.

2. apríla 2017