„Na východe nič nie je“ sa podľa Grendela nepotvrdilo, tajné služby sa kedysi Talianmi zaoberali

364796_dsc_4355 676x449.jpg

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Spravodajské služby sa podľa predsedu parlamentného Osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti SIS Gábora Grendela (OĽaNO) venovali pôsobeniu talianskych podnikateľov na východe Slovenska.

„Je evidentné, že ich činnosti sa tajné služby v minulosti venovali. Takže téza, že „na východe nie je nič“, sa aj touto správou nepotvrdila,“ povedal Grendel v piatok novinárom po prerokovaní správ riaditeľov spravodajských služieb za rok 2017.

Odporúčame:
Správy tajných služieb idú ako cez „kopirák“, verejnosť podľa Krajniaka už všetko pozná

Grendela na správach zaujali tri okruhy tém. Okrem pôsobenia talianskych podnikateľov na východe Slovenska ho zaujala zmienka o prepojení organizovaného zločinu na policajtov, prokurátorov bez konkrétnych informácií.

„Akékoľvek prepojenie organizovaného zločinu na bezpečnostné štruktúry je vážna vec,“ konštatoval s tým, že podrobnejšie informácie sa poslanci nedozvedeli.

„Tretí okruh, ktorý má trápi, je nedostatočné financovanie SIS na technickú modernizáciu. Organizovaný zločin, ale aj iné organizácie disponujú väčšími finančnými možnosťami ako SIS, čo nepomáha bezpečnostným zložkám štátu. Budeme sa snažiť o navýšenie peňazí, lebo nie je možné držať krok s organizovaným zločinom, ak služby nie sú na to dostatočne vybavené,“ zdôraznil.

 

 

Viac k témam: Gábor Grendel, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, SIS Slovenská informačná služba
Zdroj: Webnoviny.sk – „Na východe nič nie je“ sa podľa Grendela nepotvrdilo, tajné služby sa kedysi Talianmi zaoberali © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2018