Na tohtoročný Deň narcisov vyzbierali viac ako minulé roky

Liga proti rakovine musí teraz rozhodnúť o použití vyzbieraných financií počas roka.BRATISLAVA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Jubilejný 20. ročník celoslovenskej finančnej zbierky na podporu onkologických pacientov a ich rodín s názvom Deň narcisov bol úspešnejší než posledné ročníky. Ako na svojej stránke informuje Liga proti rakovine, výnos je oproti minulému roku vyšší.

Odporúčame:

Obrazom: Slovenské mestá zaplavili žlté narcisy

V Bratislave vyzbierali vyše 172 900 eur, čo je zhruba o 30 000 eur viac ako v roku 2015. Výnos v Košiciach predstavuje sumu vyše 55 400 eur, čo je v porovnaní s predchádzajúcim rokom približne o 10 000 eur viac. „Zbierka Deň narcisov mala bezproblémový priebeh. Nezaznamenali sme žiadne informácie o podvodných či podozrivých dobrovoľníkoch s pokladničkami. V porovnaní s minulým ročníkom vyšlo aj počasie,“ zhodnotila Liga proti rakovine Deň narcisov, ktorý sa tento rok konal v piatok 15. apríla.

Obrazom: Jubilejný 20. ročník – Deň narcisov

Liga proti rakovine musí teraz rozhodnúť o použití vyzbieraných financií. Časť výnosu bude rozdelená na podporu výskumných projektov, na kúpu nevyhnutného prístrojového vybavenia do zdravotníckych zariadení či hospicov, finančné dary dostanú aj menšie pacientske organizácie na zabezpečenie ich programu.

Z ďalšej časti budú hradené programy a projekty organizované priamo Ligou proti rakovine pre onkologických pacientov a ich rodiny v oblasti psychosociálnej podpory, financie sa vyčlenia aj na programy určené pre zdravú populáciu v rámci preventívnych a vzdelávacích aktivít.

„V mene onkologických pacientov úprimne ďakujeme všetkým, ktorí prispeli počas Dňa narcisov, čím umožnili pripravovať naďalej zmysluplné projekty v priebehu roka, vyjadrili spolupatričnosť a podporu všetkým, ktorí prekonávajú náročné ochorenie. Vďaka Vašej dôvere môžeme pomáhať už 26. rok,“ uviedla výkonná riaditeľka Ligy proti rakovine Eva Kováčová.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2016