Na stretnutie s Trumpom sa nedá pripraviť, vyhlásil Kurz pred rokovaním v Bielom dome

403520_kurz 676x451.jpg

BERLÍN 19. februára (WebNoviny.sk) – Rakúsky kancelár Sebastian Kurz, ktorého v stredu v Bielom dome prijme americký prezident Donald Trump, v utorok vo Viedni naznačil, že nevie, čo má od stretnutia očakávať.

Nemyslím si, že na stretnutie s Donaldom Trumpom sa dá naozaj pripraviť,“ odvetil na novinársku otázku, či je na rokovanie v Bielom dome pripravený.

Nie je zatiaľ úplne jasné, o čom lídri USA a Rakúska budú rokovať, podľa Kurza je však veľmi pravdepodobné, že Američania okrem iného vznesú požiadavku, aby Rakúsko prijalo a súdilo na svojom území svojich občanov, ktorých chytili Američania v Sýrii ako bojovníkov Islamského štátu.

Rakúsko je podľa Kurza pripravené niektoré takéto prípady preskúmať, no musí túto otázku najprv starostlivo zvážiť. „V tomto budeme veľmi obozretní. Pre nás je v každom prípade prioritou ochrana rakúskeho obyvateľstva,“ vyhlásil Kurz pred odletom do Washingtonu.

Viac k témam: rokovanie, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Na stretnutie s Trumpom sa nedá pripraviť, vyhlásil Kurz pred rokovaním v Bielom dome © SITA Všetky práva vyhradené.

19. februára 2019