Na Slovensku sa vydáva najviac učiteľských preukazov spomedzi ostatných krajín

404062_new project 1 1.jpg

BRATISLAVA 25. februára 2019 (WBN/PR) – Slovensko je napriek svojej veľkosti krajinou, kde sa vydáva najviac učiteľských preukazov ITIC (International Teacher Identity Card) ročne.

Informoval o tom obchodný riaditeľ združenia CKM SYTS Vladimír Jedlička, ktoré vydáva na Slovensku preukazy ISIC (International Student Identity Card) a ITIC (International Teacher Identity Card). „Je to aj napriek tomu, že sme v celosvetovom meradle malou krajinou čo sa týka počtu obyvateľov a teda aj počtu učiteľov. Dôvodom je, že zľavy, ktoré sú poskytované študentom a mladým ľuďom, ktorí sú držiteľmi platných študentských kariet ISIC, platia aj pre samotných učiteľov. V súčasnosti vydávame takmer 15.000 ITIC preukazov pre učiteľov ročne,“ upresnil Jedlička.

Najčastejšie sa využívajú zľavy pri návšteve kina, nákupe v kníhkupectvách a na služby u mobilného operátora. „Ďalej nasledovali zľavy na kancelárske a školské potreby, zľavy v reštauráciách rýchleho občerstvenia, zľavy na oblečenie, reprografické služby a zľavy na kreatívne pomôcky a materiály. Veľmi populárnymi sú aj zľavy na cestovanie, lyžovanie, poistenie, relax a zľavy na spotrebný tovar,” priblížil Jedlička. Rebríček najvyužívanejších zliav je zostavovaný z reálnych údajov od partnerov CKM SYTS a ročne je možné s preukazom ušetriť viac ako 350 eur.

Po úspešnom zavedení preukazov ISIC na univerzitách a vysokých školách na Slovensku začalo združenie CKM SYTS pred niekoľkými rokmi spolupracovať aj so strednými školami. „Pre stredoškolákov sú určené preukazy ISIC/EURO

25. februára 2019