Na Slovensku pracuje čoraz viac cudzincov

Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska.
BRATISLAVA 25. septembra (WebNoviny.sk) – Ku koncu augusta tohto roka pracovalo na Slovensku 32,1 tisíca cudzincov. V porovnaní s augustom minulého roka ide o nárast o 9,1 tisíca osôb. Najpočetnejšie zastúpenie na slovenskom pracovnom trhu majú občania Rumunska. Tých ku koncu minulého mesiaca na Slovensku pracovalo 7,1 tisíc, čo je medziročne viac takmer o 1,6 tisíca osôb. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnilo Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Na druhej priečke sú občania Českej republiky, ktorých prišlo za prácou na Slovensko 3,9 tisíca. Oproti augustu vlaňajška tak počet občanov Českej republiky pracujúcich na Slovensku stúpol o 893. Nasleduje Maďarsko, ktoré zaznamenalo na konci minulého mesiaca 3,4 tisíca svojich občanov pracujúcich na Slovensku, čo je medziročne viac o 917 ľudí.

Každý tretí cudzinec na Slovensku pracoval ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných vyše 9,9 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý koncom augusta zaevidoval vyše 4 tisíc zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Čadci vykázal vyše 1,1 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len traja cudzí štátni príslušníci pracovali v auguste v okrese Gelnica.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. septembra 2016