Na Slovensko zavítal šéf Európskej rady Michel, s premiérom diskutoval aj o význame spojenectiev

478246_bp_3500 676x465.jpg

26.1.2022 (Webnoviny.sk) – Slovensko je stabilným a suverénnym partnerom v rámci Európskeho spoločenstva, ale aj spojencom v rámci Severoatlantickej aliancie (NATO).

Po stretnutí so šéfom Európskej rady Charlesom Michelom to skonštatoval predseda vlády SR Eduard Heger. Ako ďalej povedal, témou spoločnej diskusie bola aj dôležitosť spojenectva.

„A práve v takýchto časoch je dôležité, aby spojenci koordinovali svoj postup,“ povedal premiér. Doplnil, že s Michelom hovorili aj o význame spojenectva so Spojenými štátmi americkými (USA).

„Aj Spojené štáty sú strategický partner voči Európskej únii,“ skonštatoval Heger s tým, že USA a európske štáty sú si vzájomne garantom bezpečnosti. Zároveň Michela informoval, že podpis obrannej dohody s USA očakáva v najbližších týždňoch.

Predseda vlády tiež uviedol, že s predsedom rady Michelom zhodli na nutnosti pokračovania dialógu s Ruskom a deeskalácii napätia na rusko-ukrajinskej hranici. Ako povedal samotný Michel, pokrok v oblasti bezpečnosti a zabezpečenie stability si vyžaduje vzájomnú spoluprácu. „Je to dôležité pre bezpečnosť Európy a celého sveta,“ dodal.

Viac k témam: dohoda o obrannej spolupráci, Medzinárodné vzťahy, obranná dohoda USA a Slovenska, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Slovensko zavítal šéf Európskej rady Michel, s premiérom diskutoval aj o význame spojenectiev © SITA Všetky práva vyhradené.

26. januára 2022