Na Slovensko príde tibetský duchovný Láma Lobsang

Šarmantný 40-ročný tibetský duchovný údajne vie zo sedu doslova vyletieť do výšky dvoch metrov a opäť dopadnúť do lotosového sedu, šíri duchovné tradície Tibetu a miluje steaky.

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) – Na Slovensko príde vysokopostavený tibetský duchovný, zároveň šarmantný muž Rinpoche Tulku Láma Lobsang.

Budhistický majster, vysoko rešpektovaný doktor tibetskej medicíny a tibetskej astrológie povedie v Bratislave 23. a 24. apríla seminár na tému Prebuď svoju myseľ, otvor svoje srdce. Ako agentúru SITA informovali z klubu Maitrí, ktorý návštevu tibetského duchovného vodcu spoluorganizuje, moderný posol múdrosti starého Tibetu má okrem zmyslu pre humor, nezvyčajných bojových zručností či údajnej schopnosti zo sedu doslova vyletieť do výšky dvoch metrov a opäť dopadnúť do lotosového sedu, aj iné záľuby. Napríklad na tibetského mnícha neobvyklé obľúbené jedlo, rád si totiž pochutí na steakoch. Pre obyvateľov Tibetu, kde na kamenistej pôde vo výške často ako 3 000 metrov nad morom je totiž zelenina či ovocie vzácnosťou.

Láma Lobsang sa vo svojej krajine sa teší hlbokej úcte a obdivu. V západnom svete šíri múdrosť filozofie života, lásky, súcitenia a prebudenia. V rámci svojej misie zavíta aj do Bratislavy. Cieľom budhistického majstra je uchrániť vzácne starodávne tantrické liečebné techniky a múdrosť starého Tibetu. Cez zdieľanie a výmenu kultúrnych hodnôt či poznatkov, chce pomôcť zmierniť utrpenie a trápenie vo svete. Rinpoche Tulku Lámu Lobsanga môžu priaznivci budhizmu poznať aj ako autora kníh Tajné cvičenia tibetských mníchov, Budhizmus v každodennom živote, Burnout Syndrom, 108 otázok a odpovedí, Osem princípov transformácie mysle, Láska a zdravie, či Liečenie a diagnostika. Viac informácií môžu nájsť na http://maitri.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. apríla 2016