Na šéfredaktora tureckého denníka strieľali pred súdom

Can Dündar neutrpel podľa vyjadrenia svedkov a obhajcu zranenia. Útočníka, ktorý podľa stanice BBC vystrelil najmenej tri guľky, okamžite zadržali.Istanbul 6. mája (WebNoviny.sk) – Súdený bývalý šéfredaktor tureckého denníka Cumhuriyet sa dnes stal terčom útoku neznámeho strelca, ktorý na novinára začal strieľať priamo pred budovou súdu v Istanbule, kde sa koná pojednávanie v procese s ním a ďalším kolegom z tohto média, napísala agentúra DPA.

Can Dündar neutrpel podľa vyjadrenia svedkov a obhajcu zranenia. Útočníka, ktorý podľa stanice BBC vystrelil najmenej tri guľky, okamžite zadržali. Pri zatýkaní nekládol odpor.

Šéfredaktor Can Dündar a reportér Erdem Gül z denníka Cumhuriyet (Republika) v súdnom procese čelia doživotnému trestu odňatia slobody za zverejnenie správy o údajnom prevoze zbraní sýrskym povstalcom autami patriacimi tureckej vláde. Dvojica novinárov je obvinená z prezradenia štátneho tajomstva a pokusu o zosadenie vlády.

Ďalších dvoch novinárov ľavicového denníka Cumhuriyet v apríli odsúdili na dva roky väzenia za zverejnenie kópie titulnej strany francúzskeho satirického týždenníka Charlie Hebdo s karikatúrou proroka Mohameda.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

6. mája 2016