Na Malorke zabili žraloka, ktorý sa zatúlal k pobrežiu

Zhruba dvojmetrový žralok belasý v stredu prenikol do pobrežných vôd v zálive Bahía de Palma a na druhý deň sa tam opäť vrátil.

Palma de Mallorca 15. mája (WebNoviny.sk) – Neďaleko španielskeho ostrova Malorka zabili žraloka, ktorý tento týždeň opakovane zablúdil do tamojších pobrežných vôd a do blízkosti turistami vyhľadávaných pláží. Oznámila to dnes agentúra DPA s odvolaním sa na miestnu tlač.

Zhruba dvojmetrový žralok belasý v stredu prenikol do pobrežných vôd v zálive Bahía de Palma a na druhý deň sa tam opäť vrátil. Príslušníci pobrežnej stráže sa ho najskôr neúspešne pokúšali chytiť lasom a potom ho za pomoci motorového člna zahnali späť na otvorené more.

V sobotu však žralok opäť priplával k pobrežiu – tento raz sa priblížil len asi na vzdialenosť 50 metrov od pláže Cala Falco. Ľudia na pláži si všimli charakteristickú žraločiu plutvu a zalarmovali políciu. Dezorientované zviera začalo byť agresívne a zaútočilo na dva člny pobrežnej stráže.

„Radi by sme ho boli nechali nažive. Bol ale taký chorý, že najlepším riešením bola pre neho smrť,“ povedala Debora Morrisonová, pracovníčka miestneho akvária Palma.

Žraloky belasé sa vo vodách Stredozemného mora vyskytujú pomerne často, iba zriedkavo sa však objavujú tak blízko pobrežia.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016