Na Liptove vzniknú desiatky nových pracovných miest

SlovTan Contract Tannery rozširuje výrobné kapacity.LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 13. júla (WebNoviny.sk) – Liptovskomikulášsky závod SlovTan Contract Tannery, zaoberajúci sa spracovaním hovädzej a z Austrálie dovezenej klokanej kože, vytvorí nové výrobné kapacity prvého výrobného stupňa – mokrého spracovania koží pred farbením v mokrej dielni.

„Rozšírenie výrobnej kapacity narastie zo súčasnej kapacity výroby 26 000 ton surových koží za rok na 34 600 ton za rok, čo predstavuje nárast o približne 44 percent,“ uviedol pre agentúru SITA prokurista spoločnosti Marián Dávidek. S rozšírením výroby súvisí aj nárast pracovníkov o takmer 40 ľudí. V súčasnosti závod zamestnáva približne 400 pracovníkov.

Rozšírením triedenia a skladovania polotovarov v SlovTane zvýšia i spotrebu surovín. „Pri surových hovädzích kožiach očakávame navýšenie o 49 percent, čo znamená spracovanie 150 ton za deň. Pri klokaních kožiach rátame so spracovaním 600 ton za rok,“ doplnil Dávidek. V uplynulom roku v závode spracovali 150 ton klokanej kože a 25 600 ton hovädzej kože.

Projekt vytvorenia nových výrobných kapacít pozostáva z troch stavieb. Chladený sklad koží by mal byť skolaudovaný vo štvrtok 14. júla. „Na stavby na triedenie koží a sklady polotovarov máme stavebné povolenie a tretia stavba – inštalácia technológie, bude v najbližšom čase povolená,“ spresnil Dávidek.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016