Na hraniciach s Nigériou odhalili samovražedné atentátničky

Na severe Kamerunu sa podarilo zabrániť samovražedným útokom atentátničiek zrejme zo skupiny Boko Haram. Mladšiu z dvojice bezpečnostné zložky zastrelili, staršia sa vyhodila do vzduchu.YAOUNDÉ 9. mája (WebNoviny.sk) – Po druhý raz v priebehu týždňa sa na severe Kamerunu podarilo zabrániť samovražedným útokom atentátničiek zrejme zo skupiny Boko Haram.

Začiatkom mesiaca prišli o život v oblasti 40-ročná žena, ktorá sa do Kamerunu dostala z Nigérie s trhavinou pripevnenou na tele, ako aj 14-ročná tínedžerka, ktorá ju sprevádzala. Stalo sa tak po tom, ako dvojicu miestni dobrovoľníci vyzvali, aby zastala, na čo však žena nereagovala. Miestni občania tak na ňu vystrelili otrávený šíp. Dievča následne odpálilo svoju nálož.

Teraz sa v pohraničí odmietli podrobiť kontrole dve tínedžerky vo veku 13 a 15 rokov. Mladšiu z dvojice napokon bezpečnostné zložky v meste Mora zastrelili, staršia sa krátko nato vyhodila do vzduchu, informovala agentúra DPA. K zraneniam ďalších osôb nedošlo.

Boko Haram využíva často na teroristické útoky dievčatá, pretože sú v princípe menej podozrivé. Islamisti terorizujú nielen severovýchod Nigérie, ale aj susedné oblasti Kamerunu, Nigeru a Čadu, kde chcú zriadiť islamský štát opierajúci sa o právo šaríja. Už predtým prišlo podľa informácií obyvateľov mesta Mora v regióne o život aj ďalších päť samovražedných útočníkov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016