Na dve sýrske mestá útočili neidentifikované bojové lietadlá

Obe mestá kontrolujú predovšetkým militanti z Frontu an-Nusra – sýrskej odnože teroristickej siete al-Káida – a ich islamistickí spojenci.Bejrút 13. mája (WebNoviny.sk) – Neidentifikované bojové lietadlá zaútočili v piatok v oblastiach pod kontrolou islamistov v severozápadnej sýrskej provincii Idlib, informovalo Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR).

Pri nálete v rovnomennom meste Idlib zahynulo najmenej 12 ľudí a desiatky utrpeli zranenia, v meste Aríhá utrpelo zranenia najmenej 13 ľudí, tvrdí SOHR. Obe mestá kontrolujú predovšetkým militanti z Frontu an-Nusra – sýrskej odnože teroristickej siete al-Káida – a ich islamistickí spojenci.

Medzi obeťami náletu v Idlibe sú tri deti, uviedol pre agentúru DPA humanitárny pracovník, ktorý sa predstavil ako Madžd. K bombardovaniu v meste Aríhá povedal, že zasiahnutá bola aj budova s kanceláriami sýrskeho Červeného kríža. K náletom došlo týždeň po tom, čo neidentifikované lietadlo zaútočilo na utečenecký tábor v Idlibe, pričom zahynulo najmenej 30 ľudí.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. mája 2016