Na doživotie odsúdený vrah Molnár chce ísť na slobodu

Súd musí o jeho žiadosti o prepustenie rozhodnúť do 60 dní.TRNAVA 13. júla (WebNoviny.sk) – Na doživotie odsúdený vrah Ján Molnár sa chce dostať na slobodu. Okresný súd v Trnave eviduje jeho žiadosť o podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody. Súdu ju doručili 24. júna. Podľa hovorkyne Krajského súdu v Trnave Jany Kondákorovej o žiadosti musí súd rozhodnúť do 60 dní. Trestný zákon po 25 rokoch za mrežami a po splnení stanovených podmienok pripúšťa možnosť prepustenia na slobodu aj v prípade odsúdených na doživotie.

Dnes 74-ročný Ján Molnár bol odsúdený spolu s Ľuborom Masárom za znásilnenie a vraždu Holanďanky Gabrielly Widdershovenovej – Groenovej z augusta 1990 v Rakúsku. Jej manžela zviazali, ťažko zranili a vyhodili z auta. Ten však drámu prežil a neskôr na súde proti páchateľom svedčil. Oboch zločincov poslal na doživotie za mreže Mestský súd v Bratislave. Dvadsaťpäť rokov vo väzení im uplynulo vlani na jeseň. Masár zrejme omylom o prepustenie žiadal už v roku 2014, súd vtedy jeho žiadosť zamietol.

Súdy v prípade žiadostí odsúdených o podmienečné prepustenie z výkonu trestu odňatia slobody posudzujú splnenie formálnych a materiálnych podmienok. Odsúdený by mal pri rozhodovaní o prepustení súd presvedčiť, že vo výkone trestu plnením svojich povinností preukázal polepšenie a dá sa od neho očakávať, že v budúcnosti povedie riadny život. Molnár aj Masár boli už pred odsúdením na doživotie viackrát súdne trestaní za závažné trestné činy, Molnár aj za vraždu. Po roku 1989 boli prvými odsúdenými na doživotie na Slovensku.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. júla 2016