Na Colours of Ostrava vystúpia aj hviezdy africkej hudby

370897_colours of ostrava 676x451.jpg

BRATISLAVA 26. marca (WebNoviny.sk) – Medzinárodný hudobný festival Colours of Ostrava tento rok ponúkne festival široký a veľmi reprezentatívny výber osobností africkej hudby bodujúci s aktuálnymi albumami v najprestížnejších svetových anketách.

Da Kali tvorí nové dejiny hudby v Mali

Vystúpi napríklad speváčka, bubeníčka a tanečníčka Dobet Gnahoré z Pobrežia Slonoviny, ocenená Grammy a BBC Awards for World Music, senegálsky spevák Cheikh Lô, v ktorého hudbe sa prelína senegalský mbalax, nigerijský afrobeat, konžská rumba, ale aj funky, kubánska salsa, karibské a brazílske rytmy.

Predstaví sa aj akustické Trio Da Kali tvoriace nové dejiny hudby v Mali, ktoré minulý rok nahralo mimoriadny a oceňovaný album s Kronos Quartet, alebo svetoznáma, Grammy a ďalšími cenami ovenčená speváčka z Mali Oumou Sangaré, čerstvá držiteľka ocenenia veľtrhu Womex.

Faada Freddy sa vráti do Ostravy

Na Colours of Ostrava sa vráti aj senegalský spevák a raper Faada Freddy, tentokrát však s legendárnym hip hopovým projektom Daara J Family. Mimoriadny hudobný zážitok ponúkne spoločný koncert spievajúceho hráča na koru Seckou Keitu zo Senegalu s kubánskym jazzovým klaviristom Omarom Sosom.

Odporúčame:
Na Colours of Ostrava prídu aj Kygo, Jacob Banks a formácia N.E.R.D

Podujatie Colours of Ostrava sa bude konať od 18. do 21. júla v industriálnom areáli Dolních Vítkovic v Ostrave. Medzi doteraz potvrdených účinkujúcich patria N.E.R.D, Kygo, Jessie J, Grace Jones, London Grammar, Ziggy Marleyho, Calexico, Joss Stone, George Ezra, Paul Kalkbrenner, Cigarettes After Sex, Kaleo, Future Islands, Beth Ditto, Mura Masa, Aurora, Seasick Steve, GusGus, Jon Hopkins Live, HVOB, Slaves či Lewis Capaldi.

Informácie pochádzajú od PR manažéra festivalu Zdenka Hanouta, z webstránky ww.colours.cz a archívu agentúry SITA.

Viac k témam: Colours of Ostrava, hudba
Zdroj: Webnoviny.sk – Na Colours of Ostrava vystúpia aj hviezdy africkej hudby © SITA Všetky práva vyhradené.

26. marca 2018