Na cintoríne v Moskve sa strhla masová bitka, hlásia mŕtvych

Ruské ministerstvo vnútra uviedlo, že v súvislosti s potýčkou bolo zadržaných vyše 50 ľudí. Zapojilo sa do nej okolo 200 ľudí.Moskva 14. mája (WebNoviny.sk) – Najmenej dvaja ľudia zahynuli pri hromadnej potýčke, ku ktorej došlo v sobotu na jednom z moskovských cintorínov. S odvolaním sa na viacero ruských médií o tom informovala spravodajská stanica BBC.

Do bitky, ktorá sa strhla na Chovanskom cintoríne ležiacom na juhozápade ruskej metropoly, sa podľa ruských tlačových agentúr zapojilo okolo 200 ľudí.

Odporúčame:

Za hackerským útokom na Bundestag vraj stoja ruskí tajní

Agentúry TASS a RIA Novosti zhodne uviedli, že z miesta bolo počuť streľbu, kto bol jej pôvodcom však zatiaľ nie je známe. Niektoré ruské médiá informovali, že medzi obeťami incidentu bol aj jeden policajt. Hovorkyňa polície však neskôr tieto dohady vyvrátila a uviedla, že oba mŕtvi boli priamymi účastníkmi roztržky.

Ruské ministerstvo vnútra uviedlo, že v súvislosti s potýčkou bolo zadržaných vyše 50 ľudí. Polícia sa domnieva, že roztržku spôsobil spor medzi dvoma skupinami pracovníkov cintorína. Viaceré média uviedli, že o objednávky v rámci lukratívneho podnikania v oblasti pohrebných služieb tam medzi sebou bojujú etnické skupiny zo strednej Ázie a Kaukazu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. mája 2016