Na bankový účet poslala Sociálna poisťovňa historicky najviac dôchodkov

358075_socialna poistovna 676x443.jpg

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zaslala v minulom mesiaci historicky najviac dôchodkov na bankové účty. Išlo takmer o 960 tisíc dôchodkov, kým v hotovosti poisťovňa vyplatila 406,6 tisíca penzií.

„Za prvé dva mesiace Sociálna poisťovňa dostala 8 983 žiadostí o výplatu dôchodku na účet v banke, prípadne o ďalšie zmeny súvisiace s výplatou dôchodku, ako napríkla zmena čísla účtu, banky, adresy,“ uviedol hovorca poisťovne Peter Višváder.

Odporúčame:
Starobní penzisti dostávali ku koncu februára vyše 439 eur, ide o nárast oproti minulému roku

Dôchodcovia, ktorí majú záujem o výplatu dôchodku na účet v banke, to môžu najjednoduchšie urobiť tak, že vyplnia tlačivo Poukazovanie dôchodkových dávok na účet dôchodcu v banke, ktoré obsahuje všetky potrebné údaje.

„Toto tlačivo je dostupné na internetovej stránke Sociálnej poisťovne, v jej pobočkách alebo v bankách, s ktorými má Sociálna poisťovňa uzatvorenú príkaznú zmluvu,“ informoval Višváder. Tlačivo s doplnenými identifikačnými údajmi, číslom účtu a potvrdené príslušnou bankou treba doručiť do ktorejkoľvek pobočky alebo odoslať priamo ústrediu Sociálnej poisťovne.

Viac k témam: dôchodky, Sociálna poisťovňa
Zdroj: Webnoviny.sk – Na bankový účet poslala Sociálna poisťovňa historicky najviac dôchodkov © SITA Všetky práva vyhradené.

18. marca 2018