My Íri sme imigranti, citoval Bono Vox zavraždenú političku Jo Coxovú, na koncerte jej vzdal poklonu

BRATISLAVA 10. júla (Webnoviny.sk) – Írska kapela U2, ktorá sa presunula so svojím turné k 30. výročiu albumu The Joshua Tree (1987) spoza Atlantiku do Veľkej Británie, počas dvoch víkendových koncertov v Londýne vzdala poklonu zavraždenej britskej političke Jo Coxovej.

Bývalej poslankyni opozičných labouristov, ktorú zavraždili v júni minulého roka počas kampane pred referendom o brexite, U2 venovali skladbu Ultraviolet.

Odporúčame:
Mladý Brit chcel zaútočiť na koncerte Eltona Johna, odsúdili ho na 16 a pol roka

„Zasvätila svoj život obrane životov druhých,“ povedal o nej spevák U2 Bono Vox a zacitoval z jej známeho parlamentného prejavu k utečeneckej kríze, v ktorom vyjadrila presvedčenie, že „je viac toho, čo nás spája, ako toho, čo nás rozdeľuje“. „My Íri sme imigranti. Prišli sme do tejto veľkej, Veľkej Británie a ďakujeme, že nám poskytujete útočisko. Dúfame, že to tak bude aj naďalej,“ vyhlásil Bono na londýnskom koncerte.

Viac k témam: Bono Vox, Jo Coxová, koncert
Zdroj: Webnoviny.sk – My Íri sme imigranti, citoval Bono Vox zavraždenú političku Jo Coxovú, na koncerte jej vzdal poklonu © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2017