Muž sa v mešite vyhrážal bombou, ľudia ho takmer zlynčovali

Počiatočná panika pominula, keď si prítomní veriaci uvedomili, že muž bombu nemá. Nasledovala rozhnevaná reakcia.Istanbul 1. júla (WebNoviny.sk) – Ľudia v mešite v juhotureckom meste Adana v piatok takmer zlynčovali muža, ktorý sa vyhrážal odpálením bomby. Informovala o tom turecká štátna tlačová agentúra Anadolu.

Prípad sa stal v mešite Sabanci v centre Adany počas dnešných modlitieb. Muž vyliezol na kazateľnicu, keď už duchovný čítal kázeň, a zakričal: „Mám na sebe bombu!“

Odporúčame:

Strojcom útoku v Istanbule je čečenský terorista, tvrdia USA

Turecké sily zabili organizátora februárového útoku v Ankare

Počiatočná panika pominula, keď si prítomní veriaci uvedomili, že muž bombu nemá, a odvliekli ho pred mešitu, kde ho dav rozhnevaných ľudí takmer zlynčoval. Polícia ho zachránila až vďaka tomu, že začala na výstrahu strieľať do vzduchu. Podozrivého zadržali a odviedli na policajnú stanicu v Adane.

Napätie v Turecku je vysoké po samovražednom bombovom útoku na Atatürkovom medzinárodnom letisku v Istanbule z 28. júna, pri ktorom traja atentátnici zabili 44 ľudí a zranili stovky ďalších osôb, uviedla dnes svetová agentúra AP.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

1. júla 2016