Muž, ktorého počas protestov v Charlotte postrelili, zomrel

Pouličné protesty v Charlotte vypukli po tom, ako černošský policajt zastrelil v utorok Afroameričana, 43-ročného Keitha Lamonta Scotta. CHARLOTTE 23. septembra (WebNoviny.sk) – Muž, ktorého postrelili počas druhej noci násilných protestov v meste Charlotte v americkom štáte Severná Karolína, zomrel. Informovala o tom v piatok agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie miestnej polície. Policajný hovorca Keith Trietley uviedol, že 26-ročný Justin Carr zomrel v nemocnici, kam ho previezli v kritickom stave.

Odporúčame:

Video: V Charlotte je výnimočný stav, poslali Národnú gardu

Carr svoje zranenia utrpel v stredu približne o 20.30 h miestneho času, keď počas potýčok demonštrantov s poriadkovou políciou chrániacou hotel Omni v Charlotte, niekto vystrelil. Podľa polície však v tomto prípade nestrieľal policajt, ale niekto z demonštrantov.

Obrazom: Pouličné nepokoje v meste Charlotte

Pouličné protesty v Charlotte vypukli po tom, ako černošský policajt zastrelil v utorok Afroameričana, 43-ročného Keitha Lamonta Scotta. Polícia uviedla, že Scott mal u seba strelnú zbraň.

Video zo zásahu polícia zatiaľ nezverejnila, avšak ukázala ho Scottovým príbuzným a ich právnikovi. Ten uviedol, že z videozáznamu nie je jasné, či Scott držal v ruke zbraň, ako tvrdí polícia, alebo len knihu, ako uvádzajú jeho príbuzní, ktorí rovnako ako demonštranti vyzývajú úrady, aby video zverejnili.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

23. septembra 2016