Muž, čo sťal svoju matku, bude do konca života v psychiatrii

Právnik Matthewa Skalitzyho uviedol, že jeho klient dlhodobo trpí psychickými problémami, v súčasnosti užíva predpísané lieky a uvedomuje si závažnosť činu, ktorý spáchal, pretože by mohol byť nebezpečný pre seba a svoje okolie. MADISON 17. septembra (WebNoviny.sk) – Na doživotný pobyt v psychiatrickej liečebni poslal v piatok americký súd muža zo štátu Wisconsin, ktorý bol obvinený z toho, že mečom odťal hlavu svojej matke. Informovala o tom agentúra AP.

Do psychiatrickej liečebne poslal súd 41-ročného Matthewa Skalitzyho už v júni po tom, ako ho sudca z dôvodu duševnej choroby uznal za nevinného z vraždy jeho matky, 68-ročnej Jane Skalitzyovej.

Sudkyňa vo wisconsinskom okrese Dane v piatok rozhodla, že v psychiatrickej liečebni musí bez možnosti prepustenia zostať do konca života, pretože by mohol byť nebezpečný pre seba a svoje okolie. Sudkyňa okrem toho rozhodla, že liečba mu bude môcť byť poskytovaná aj proti jeho vôli.

Skalitzyho právnik uviedol, že jeho klient dlhodobo trpí psychickými problémami, v súčasnosti užíva predpísané lieky a uvedomuje si závažnosť činu, ktorý spáchal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. septembra 2016