MS v hokeji 2016 sa odohrajú v modernej a staručkej hale

Dvanásťtisícový Ľadový palác v Moskve otvorili vlani a je domovom klubu KHL Dinamo Moskva, petrohradský Športový komplex Jubilejnyj za takmer polstoročie existencie hostil napríklad svetový hokejový šampionát v roku 2000.Dejiskami zápasov májových majstrovstiev sveta v hokeji v Rusku sú nový moskovský Ľadový palác a 49-ročný petrohradský Športový komplex Jubilejnyj. Dvanásťtisícovú halu v Moskve otvorili vlani a je domovom klubu KHL Dinamo Moskva, ešte sa v nej nekonalo žiadne vrcholné športové podujatie.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Komplex Jubilejnyj za takmer polstoročie existencie hostil svetový hokejový šampionát v roku 2000, Slováci v nej získali prvú medailu v ére samostatnosti. Medzičasom prešla hlavná aréna rekonštrukciou. Rekord v návštevnosti v Rusku určite nepadne, keďže maximum držia MS 2015 so 741 690 divákmi a kapacity oboch hál v Rusku nestačia ani na priblíženie sa rekordu Česka.

KOMPLETNÝ PROGRAM MS V HOKEJI 2016

V moskovskom Ľadovom paláci sa uskutočnia zápasy základnej A-skupiny (Rusko, Švédsko, Česko, Švajčiarsko, Lotyšsko, Nórsko, Dánsko, Kazachstan), dve štvrťfinálové i obe semifinálové stretnutia či súboje o zlato a bronz. Jej kapacita na hokejové merania síl je cez 12 100 divákov, no pre potreby MS je toto číslo o niečo nižšie.

Petrohradsá hala bude hostiť duely B-skupiny (Kanada, USA, Fínsko, Slovensko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Bielorusko) a dva štvrťfinálové súboje. Staručká hala pojme 7300 hokejových priaznivcov, no počas svetového šampionátu museli organizátori pristúpiť tiež k redukcii maximálnej kapacity.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. mája 2016