MS 1998 mohli byť zmanipulované, šokuje Emmanuel Petit

Štyridsaťpäťročný niekdajší stredopoliar strelil na MS 1998 dva góly – Dánom a vo finále Brazílčanom. PARÍŽ 30. apríla (WebNoviny.sk) – Bývalý francúzsky futbalový reprezentant Emmanuel Petit šokoval verejnosť vyhlásením, že majstrovstvá sveta v roku 1998, ktoré sa uskutočnili v jeho vlasti, mohli byť zmanipulované. Ako je známe, „Les Bleus“ získali na domácom šampionáte zlaté medaily. Zverenci trénera Aimého Jacqueta v základnej C-skupine postupne zvládli duely s hráčmi JAR, Saudskej Arábie a Dánska. Francúzsko následne vo vyraďovacej fáze prešlo cez Paraguaj, Taliansko a Chorvátsko, vo finále zdolalo rozdielom triedy (3:0) Brazíliu.

„Na ihrisku sme do toho dali všetko a pre víťazstvo urobili maximum. No ostatných niekoľko týždňov sa pýtam sám seba: naozaj sme vyhrali majstrovstvá sveta my, hráči? Neboli sme len bábky? Som paranoik? Dodnes sa zamýšľam nad tým, či bol turnaj zmanipulovaný. Netuším. Takéto myšlienky mi napadli a často sa to pýtam sám seba, najmä keď som videl prvý zápas na ostatných MS medzi Brazíliou a Chorvátskom. Niekedy ma to desí,“ vyhlásil Emmanuel Petit v rozhovore pre britský denník Metro.

Štyridsaťpäťročný niekdajší stredopoliar strelil na MS 1998 dva góly – Dánom a vo finále Brazílčanom. Počas kariéry si obliekal dres AS Monaco, londýnskych klubov Arsenal a Chelsea a španielskeho FC Barcelona.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

30. apríla 2016