Most-Híd vyzýva všetky politické strany, aby neeskalovali napätie

360406_bugar 676x401.jpg

BRATISLAVA 4. marca (WebNoviny.sk) – Strana Most-Híd vníma obrovské napätie v spoločnosti a je presvedčená o tom, že je nutné naň reagovať. Prezident Andrej Kiska vo svojom prejave vyzýval politické strany na rokovania o budúcnosti nielen tejto vlády, ale aj krajiny.

„Paradoxne takúto možnosť hneď odmietla väčšina politických strán. Niektoré dnešné prejavy a vyhlásenia čelných predstaviteľov politických strán určite nepomohli k vyriešeniu vzniknutej situácie,“ uviedol vo svojom stanovisku koaličný Most-Híd. Stanovisko agentúre SITA poskytla hovorkyňa strany Klára Debnár.

Odporúčame:
Mimoriadny prejav prezidenta Andreja Kisku

„Aj preto vyzývame všetky politické strany, aby neeskalovali ďalej napätia a hľadali kroky k upokojeniu situácie. Strana Most-Híd sa zúčastní na rokovaniach, ktoré inicioval pán prezident. K riešeniam, ktoré navrhol je však potrebné nájsť väčšinovú alebo ústavnú podporu v parlamente, a tá zatiaľ na stole nie je,“ píše sa ďalej v stanovisku s tým, že je na mieste pomenovať aj možnosť, pri ktorej novú väčšinu nie je nutné hľadať, a tou možnosťou je rekonštrukcia tejto vlády.

„Túto našu požiadavku smerom k našim partnerom sme jasne naformulovali už cez týždeň. Zároveň sme spustili aj vnútrostranícky proces na úrovni okresov, ktorý uzavrieme na rokovaní Republikovej rady v pondelok 12. marca,“ píše sa na záver stanoviska. V Moste-Híd prevláda názor, že by mal odísť minister vnútra Robert Kaliňák.

Viac k témam: Ján Kuciak, Most-Híd, Robert Kaliňák, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Most-Híd vyzýva všetky politické strany, aby neeskalovali napätie © SITA Všetky práva vyhradené.

4. marca 2018