Moslimom vadia detektory kovov, veriacich vyzývajú na bojkot posvätnej Chrámovej hory

346618_israel_palestinians_74882 c6b80395a97b4a55beca7d897a6a26bd 640x420.jpg

JERUZALEM 17. júla (WebNoviny.sk) – Moslimskí lídri vyzvali veriacich, aby bojkotovali posvätnú Chrámovú horu v Jeruzaleme, pri ktorej vstupných bránach Izrael zaviedol detektory kovov.

Stalo sa tak po minulotýždňovom útoku Palestínčanov pri svätyni. Izraelské úrady zaviedli bezpečnostné opatrenia, keď komplex v nedeľu opätovne otvorili. Zavretý bol od piatka, keď v jeho blízkosti traja Palestínčania zastrelili dvoch izraelských policajtov. Polícia po zriedkavom incidente miesto evakuovala a úrady tam zakázali modlitby.

Odporúčame:
Aktualizované: Traja muži spustili paľbu v blízkosti známej Chrámovej hory, policajti ich zastrelili

Moslimská správa posvätného miesta v pondelok vyzvala veriacich, „aby do mešity nevstupovali„. Kým budú detektory kovov aj naďalej v prevádzke, „vyzývame ľudí, aby sa modlili pred jej bránami„, uviedla.

Chrámová hora v centre Jeruzalema je najposvätnejším miestom judaizmu, tretím najposvätnejším miestom islamu, pričom význam má aj pre kresťanov.

Viac k témam: Izrael, moslimovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Moslimom vadia detektory kovov, veriacich vyzývajú na bojkot posvätnej Chrámovej hory © SITA Všetky práva vyhradené.

17. júla 2017