Morawiecki chce zastaviť špirálu obchodnej vojny, Poľsko vidí ako most medzi Úniou a USA

378798_germany_poland_climate_04860 2d468efcd23e4f73b58a5b323693318f 1 676x451.jpg

VARŠAVA 19. júna (WebNoviny.sk) – Poľsko by chcelo zohrávať úlohu mosta medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou, ktorých vzťahy sú momentálne ohrozené rysujúcou sa obchodnou vojnou po tom, čo americký prezident Donald Trump ohlásil nové obchodné clá.

„Radi by sme pôsobili ako koordinátor a prostredník medzi USA a Európou, a to v najlepšom zmysle slova,“ vyhlásil v utorok po stretnutí s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou v Berlíne poľský premiér Mateusz Morawiecki.

Odporúčame:
Trump po summite G7 kritizoval premiéra Trudeaua za falošné vyhlásenia k clám na oceľ

S Merkelovou sa poľský premiér predtým zhováral okrem iného o aktuálnych otázkach súvisiacich so svetovou bezpečnosťou, ale najmä o transatlantických vzťahoch vo svetle najnovších Trumpových krokov v oblasti medzinárodného obchodu.

Ako Morawiecki povedal po stretnutí, úlohou Poľska je podľa neho „pokúsiť sa zastaviť špirálu obchodnej vojny a vzájomné antipatie“ medzi USA a EÚ. Je to podľa neho nevyhnutné okrem iného preto, že Spojené štáty sú a aj zostanú hlavným spojencom Európy v otázke bezpečnosti.

Viac k témam: Angela Merkelová, clá USA, Donald Trump, Európska únia, Mateusz Morawiecki, obchodná vojna, Poľsko, USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Morawiecki chce zastaviť špirálu obchodnej vojny, Poľsko vidí ako most medzi Úniou a USA © SITA Všetky práva vyhradené.

19. júna 2018