Mongolskí tréneri dostali za striptíz trojročný dištanc

Incident sa odohral počas zápasu o bronz vo voľnoštýliarskej kategórii do 65 kg.

ULANBÁTAR 21. septembra (WebNoviny.sk) – Dvoch mongolských trénerov zápasenia, ktorí na olympijských hrách v Riu de Janeiro protestovali proti spornému rozhodnutiu arbitrov striptízom, potrestali trojročným zákazom činnosti.

Medzinárodná federácia zápasenia (UWW) okrem toho uložila Mongolskej zápasníckej federácii pokutu 50-tisíc švajčiarskych frankov (asi 46-tisíc eur).

Odporúčame:

Striptíz trénerov počas olympiády sa stal v Mongolsku hitom

Incident sa odohral počas zápasu o bronz vo voľnoštýliarskej kategórii do 65 kg. Mongolský reprezentant v závere duelu o 3. miesto s Uzbekom Ichtijorom Navruzovom začal oslavovať víťazstvo a rozhodcovia mu uložili trestný bod, ktorým súper vyrovnal skóre. Keď jeho tím podal protest, rozhodcovia ho neuznali a prisúdili Uzbekovi ďalší bod, tentoraz už víťazný.

Nasledovala scéna ako z grotesky. Dvaja mongolskí tréneri sa začali na žinenke vyzliekať, Bjambarenčin Bajara znechutene odhodil topánky aj tričko, Cenrenbatar Costbajar sa zastavil až pred trenírkami. Striptíz strhol aj brazílskych divákov, ktorí skandovali: „Mongolsko, Mongolsko!

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

21. septembra 2016