Mogadišo zasiahol samovražedný bombový útok, vyžiadal si päť mŕtvych

454679_somalia_attack_40275 935174dabce048bea7a9a22811f248cf 676x442.jpg

2.1.2021 (Webnoviny.sk) – Samovražedný bombový útok v somálskom hlavnom meste Mogadišo si v sobotu vyžiadal piatich mŕtvych a 14 zranených. Informoval o tom turecký minister zdravotníctva Fahrettin Koca, ktorý na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter uviedol, že pri incidente zomreli dvaja Turci a troch ďalších hospitalizovali. Národnosti ostatných obetí neoznámil.

K útoku sa prihlásila extrémistická skupina aš-Šabáb, ktorá často útočí v Mogadiše a v minulosti tam útočila aj na tureckú armádu a iné ciele. Turecké bezpečnostné zdroje tvrdia, že samovražedný útočník použil motorku. Útok sa odohral 15 kilometrov od tureckej vojenskej základne, ktorú útok neovplyvnil.

Ostro odsudzujeme tento ohavný útok zameraný na zamestnancov tureckej spoločnosti, ktorá sa podujala na stavbu cesty na trase Mogadišo-Afgoye a prispieva k rozvoju a prosperite Somálska,“ uviedol turecký rezort zahraničia.

Turecko je v Somálsku aktívne v oblastiach armády, rozvoja, zdravotníctva a vzdelávania.

Viac k témam: samovražedný útok
Zdroj: Webnoviny.sk – Mogadišo zasiahol samovražedný bombový útok, vyžiadal si päť mŕtvych © SITA Všetky práva vyhradené.

2. januára 2021