Mjanmarsko vyčlenilo peniaze na stavbu plotu, chce sa brániť proti návratu Rohingov

368405_banglades 676x447.jpg

BANGKOK 23. februára (WebNoviny.sk) – Mjanmarská vláda schválila rozpočet 15 miliónov dolárov (v prepočte 12,22 milióna eur) na postavenie plotu pozdĺž hraníc s Bangladéšom a na ďalšie súvisiace projekty.

Miestne médiá uvádzajú, že rozpočet navrhli ministerstvá vnútra, obrany a zahraničných vecí, ktoré sú všetky riadené mjanmarskou armádou. Zástupca ministra vnútra Aun Soe informoval, že na hranici dlhej 293 kilometrov sa už teraz nachádza oplotenie v dĺžke 202 kilometrov.

Odporúčame:
Slovensko prispelo humanitárnou pomocou Rohingom, počet utečencov v Bangladéši pribúda

Mjanmarsko sa chce brániť proti návratu Rohingov, príslušníkov moslimskej menšiny, ktorí z krajiny ušli do susedného Bangladéša pred vyvražďovaním zo strany miestnych obyvateľov a mjanmarskej armády. Rohingov sa nezastala ani držiteľka Nobelovej ceny za mier Aun Schan Su Ťij, ktorá je neoficiálnou prezidentkou krajiny. Su Ťij dokonca tieto etnické čistky obhajovala a tvrdila, že šlo o protiteroristické operácie.

Viac k témam: Bangladéš, Mjanmarsko, plot, Rohingovia
Zdroj: Webnoviny.sk – Mjanmarsko vyčlenilo peniaze na stavbu plotu, chce sa brániť proti návratu Rohingov © SITA Všetky práva vyhradené.

23. februára 2018