Miro Šmajda si užíva leto plnými dúškami

Známy spevák strávi leto viac-menej pracovne. Dovolenku vraj plánuje až na jeseň.

BRATISLAVA 10. júla (WebNoviny.sk) – Slovenský spevák a hudobník Miro Šmajda si vraj začiatok leta vychutnáva celkom naplno.

Tieto dni sú skvelé. Cez víkendy zvyčajne hráme, ale počas týždňa sa často vyparím niekam za Prahu a užívam si pohodu. Aj keď musím uznať, čo sa týka počasia, je toto leto oproti minulému slabota,“ poznamenal v rozhovore pre agentúru SITA.

Dovolenka v lete nie je reálna

Mladého muzikanta budú môcť fanúšikovia a fanúšičky v nasledujúcich mesiacoch vidieť na viacerých festivaloch. „Hráme napríklad na Horečky feste, Vaňkovka feste, Sázava feste a ďalších. Súkromne už festivaly veľmi nevyhľadávam, keďže ich absolvujeme v lete dosť s kapelou,“ podotkol Šmajda, ktorý si podľa vlastných slov radšej vychutná poriadnu dovolenku v zahraničí.

Na tú si však bude musieť ešte počkať. „Dovolenku určite plánujeme, no v lete to z časových dôvodov nie je reálne. Jeseň už pripadá do úvahy viac. Vtedy myslím padne vhod aj na načerpanie inšpirácie a nových vnemov. Cez leto zavítam v rámci nejakej časovej skulinky len na chvíľu na Slovensko,“ poznamenal 27-ročný rodák z Košíc.

Pripravuje nový klip

Zo zahraničných destinácií ho vraj momentálne najviac lákajú Indonézia a Filipíny. „Nechávam to ale väčšinou otvorené a letenky objednávam tesne pred odletom. Mám na tom rád tú spontánnosť a hlavne neviazanosť k určitému dátumu dlhé mesiace dopredu. Som viac človek spontánnych rozhodnutí ako že by som niečo dlhodobo plánoval,“ vysvetlil Šmajda, ktorý onedlho plánuje vypustiť do sveta i nový videoklip.

Bude to klip ku skladbe Nad Prahou. Je to taká pohodová oddychovka, úvaha nad modernými vzťahmi, ktorá aj keď je textovo skôr melancholická, pôsobí hudobne veľmi pozitívne. Túto kontrastnú farebnosť chceme podporiť natočením klipu na krásnych miestach Prahy. Práve tým pozitívnym pražským koloritom by sme chceli vychytať pohodovú atmosféru, ktorú skladba má,“ priblížil spevák.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júla 2016