Ministri Kaliňák, Drucker a Kažimír sú na Kube, medzi témami rokovaní je aj Akčný plán 2018

368067_trojica 676x339.jpg

aktualizované 20. februára, 15:45

BRATISLAVA 20. februára (WebNoviny.sk) – Minister vnútra Robert Kaliňák, minister zdravotníctva Tomáš Drucker a minister financií Peter Kažimír navštívili Kubu, kde rokujú s tamojšími predstaviteľmi.

Agentúre SITA to potvrdili príslušné ministerstvá. Agenda, ktorou sa ministri na Kube zaoberali, má byť zverejnená neskôr. Tlačový odbor rezortu financií konkretizoval, že minister Kažimír so svojou rezortnou partnerkou ministerkou financií a cien Kubánskej republiky Linou Olindou Perdraza Rodriguez prerokoval Akčný plán 2018.

„Ide o dokument, ktorý deklaruje záujem kubánskej strany o slovenskú expertízu a špecifikuje tematický rámec spolupráce medzi ministerstvami. Tento rok bude transfer skúseností expertov ministerstva pokračovať v oblastiach fiškálnej a daňovej politiky,“ informovalo ministerstvo.

Odporúčame:
Minister Kaliňák stojí za šéfom policajnej inšpekcie, za obvineniami vidí snahu o pomstu

Slovensko sa už v októbri 2015 stalo prvou krajinou v regióne strednej Európy, ktorá podpísala dohodu o vysporiadaní kubánskeho dlhu. V rámci spolupráce s touto krajinou sa na Slovensko napríklad dováža liek na liečenie tzv. diabetickej nohy.

 

Viac k témam: Kuba, Peter Kažimír, Robert Kaliňák, Tomáš Drucker
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministri Kaliňák, Drucker a Kažimír sú na Kube, medzi témami rokovaní je aj Akčný plán 2018 © SITA Všetky práva vyhradené.

20. februára 2018