Ministerstvo obrany núka za dobrovoľnú vojenskú prípravu viac ako 1100 eur

369207_vojaci 676x533.jpg

BRATISLAVA 6. marca (WebNoviny.sk) – Ministerstvo obrany spúšťa marketingovú kampaň na podporu dobrovoľnej vojenskej prípravy.

Cieľom rezortu obrany je osloviť čo najviac mladých ľudí a vzbudiť v nich na báze dobrovoľnosti záujem o obranu vlasti, uvádza sa v oficiálnom stanovisku rezortu, ktoré poskytla agentúre SITA hovorkyňa Danka Capáková.

Výcvik trvá 11 týždňov

Počas výcviku, ktorý trvá 11 týždňov, majú uchádzači zabezpečené bezplatné ubytovanie a stravovanie a preplatené cestovné náklady. Počas výcviku im požičajú výstroj a výzbroj a za absolvovanie dostanú viac ako 1100 eur.

Odporúčame:
Ak chceme schopné ozbrojené sily, je podľa Gajdoša nevyhnutný súlad modernizácie a výcviku vojakov

„Dobrovoľná vojenská príprava je v zmysle programového vyhlásenia vlády a programu Slovenskej národnej strany jednou z našich priorít. A je najvyšší čas zamyslieť sa nad tým, ako vzbudiť v mladých ľuďoch záujem o obranu vlasti a zároveň ich osloviť tak, aby vnímali obranu svojej vlasti ako česť a povinnosť. S dobrovoľnou vojenskou prípravou to preto nevzdávame a sme pripravení pripraviť ďalších mladých ľudí,“ povedal minister obrany Peter Gajdoš (SNS).

Prezentačné video

V rámci tohtoročnej kampane pripravil rezort obrany prezentačné video o dobrovoľnej vojenskej príprave, ktoré sa bude premietať v krajských mestách v sieti kín už od polovice tohto mesiaca.

V krajských mestách budú tiež umiestnené bilbordy na autobusových a vlakových staniciach a časť áut regrutačných skupín a ministerstva obrany bude označená vonkajším polepom.

Pripravené sú tiež odborné prednášky a branné súboje študentov stredných škôl, ktoré sú takisto jedným z možných zdrojov záujemcov.

Viac k témam: Armáda SR, dobrovoľná vojenská príprava, Ministerstvo obrany SR, Peter Gajdoš
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany núka za dobrovoľnú vojenskú prípravu viac ako 1100 eur © SITA Všetky práva vyhradené.

6. marca 2018