Ministerstvo neodporúča Slovákom cestovať do Bruselu

Ministerstvo vnútra prijíma pre udalosti v Bruseli prijíma mimoriadne opatrenia.BRATISLAVA 22. marca (WebNoviny.sk) – Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča, aby sa občania momentálne vyhli cestovaniu do Bruselu a ak sa tam nachádzajú, aby sa vyhýbali miestam s vyššou koncentráciou ľudí a verejnej doprave, sledovali a rešpektovali odporúčania miestnych úradov. Uvádza sa to v utorňajšom vyhlásení v súvislosti s teroristickými útokmi v Bruseli. Na pôde ministerstva zasadá krízový štáb a vyhodnocuje situáciu.

VŠETKO O TERORISTICKOM ÚTOKU V BRUSELI

Rezort diplomacie zároveň uvádza, že je šokovaný a vyjadruje úprimnú sústrasť rodinám obetí a solidaritu belgickej vláde a občanom Belgicka. Ministerstvo je v kontakte s belgickými úradmi a zisťuje, či sú medzi obeťami aj občania SR. Aktualizované informácie zverejňujú aj na sociálnych sieťach.

Obrazom: Teroristický útok v Bruseli

Ministerstvo vnútra i Prezídium policajného zboru prijímajú pre dnešné udalosti v Bruseli mimoriadne bezpečnostné opatrenia. Ako ďalej agentúru SITA informoval Petar Lazarov z tlačového odboru kancelárie ministra vnútra, do ulíc vyjde zvýšený počet policajtov, ktorí sa budú sústrediť najmä na dopravné uzly, letiská, autobusové a vlakové stanice po celom Slovensku. Posilnené budú podľa jeho slov policajné hliadky aj tam, kde je zvýšený pohyb ľudí, a teda napríklad v obchodných centrách.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

22. marca 2016