Ministerka Veronika Remišová chce výrazne obmedziť udeľovanie výnimiek

450417_veronika remisova 676x451.jpg

10.1.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová (Za ľudí) navrhne v koalícii, aby sa udeľovanie výnimiek výrazne obmedzilo. Informovalo o tom tlačové oddelenie strany Za ľudí.

Remišová tak reagovala na situáciu okolo udelenia výnimky hlavného hygienika, na základe ktorej nemusí ísť podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý (Sme rodina) po návrate zo Spojeného kráľovstva na test na koronavírus, ani do desaťdňovej karantény.

Predsedníčka strany Za ľudí tvrdí, že počty podľa jednotlivých štátnych inštitúcií a dôvody výnimiek musia byť zverejňované.

Individuálne výnimky

Poznamenala tiež, že výnimky majú slúžiť na to, aby sa dokázalo zaistiť základné fungovanie štátu a ekonomiky.

Viac o téme: Koronavírus

Preto v koalícii navrhnem, aby sme v súčasnej pandemickej situácii udeľovanie výnimiek výrazne obmedzili, a aby vyhláška hygienika, ktorá výnimky umožňuje bola zredukovaná,“ priblížila.

Podľa Remišovej sa pravidlá vôbec nevzťahujú na europoslancov a ich rodiny a počet individuálnych výnimiek je pomerne veľký. Dodala, že každá výnimka by mala byť detailne odôvodnená aj s vysvetlením, prečo je jej udelenie nevyhnutné.

Výzva k odstúpeniu

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) v súvislosti so situáciou okolo výnimky vyzvalo v sobotu 9. januára Holého na okamžité odstúpenie z funkcie.

Ako v tlačovej správe uviedol hovorca KDH Stano Župa, hnutie považuje ignorovanie pandemických opatrení vicepremiérom Holým uprostred kritickej zdravotníckej situácie na Slovensku za hanebné.

Viac k témam: karanténa, Koronavírus, transparentnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Veronika Remišová chce výrazne obmedziť udeľovanie výnimiek © SITA Všetky práva vyhradené.

10. januára 2021