Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť

441833_maria reyes marotova 676x419.jpg

2.6.2020 (Webnoviny.sk) – Španielska ministerka turizmu María Reyes Marotová spochybnila perspektívu skorého návratu dovolenkárov z Veľkej Británie na španielske pláže.

Viac o téme: Koronavírus

Ministerka uviedla, že predtým, ako Španielsko bude môcť prijať turistov z Británie, britské údaje o výskyte koronavírusu sa „ešte musia zlepšiť“. „Pre Španielsko je veľmi dôležité, aby prví turisti boli turistami, ktorí sú v rovnakej epidemiologickej situácii ako my,“ uviedla ministerka vo vyhlásení. „Pokiaľ ide o Veľkú Britániu, rokuje sa s cestovnými kanceláriami, ale britské údaje sa ešte musia zlepšiť,“ dodala. Informuje o tom portál bbc.com.

Španielska vláda minulý týždeň oznámila, že zahraniční návštevníci od 1. júla už nebudú musieť absolvovať dvojtýždňovú karanténu. Avšak ministerka turizmu konštatovala, že turistická aktivita sa obnoví „postupne“. Do Španielska zvyčajne prichádza 80 mil. turistov ročne a sektor turizmu tvorí viac ako 12 percent hrubého domáceho produktu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka turizmu odkázala Britom, že na dovolenku v Španielsku môžu zatiaľ zabudnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

2. júna 2020