Ministerka Saková sa obráti na generálnu prokuratúru, preverí postup polície pri vražde Kuciaka

376187_imgl7087 676x451.jpg

BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) – Ministerka vnútra Denisa Saková sa bude na Generálnej prokuratúre SR informovať, či na začiatku vyšetrovania vraždy novinára Jána Kuciaka došlo alebo nedošlo k zlyhaniu práce policajtov.

Nesúlad informácií

„Budem sa dotazovať, lebo som povedala, že prácu mojich kolegov nebudem hodnotiť podľa toho, že sa niekde objaví nejaká informácia, ale chcem mať spätnú väzbu o tom, ako moji kolegovia pracujú,“ povedala dnes pre médiá. Podľa Sakovej nastal v tomto prípade „trošku nesúlad informácií“.

Odporúčame:
Ministerka Saková oznámi meno nástupcu Gašpara, na post policajného prezidenta je viac kandidátov

„Vyšetrovateľ podľa miestnej a vecnej príslušnosti prišiel na obhliadku a potom, keďže išlo o úkladnú vraždu, tak, samozrejme, sa tento prípad presunul na NAKA. A vznikla tu nejaká informácia, že nejaký vyšetrovateľ mal byť odvolaný alebo nedodržal procesné kroky. Takouto informáciou zatiaľ nedisponujem,“ uviedla.

Zmarenie stôp

Postup polície na začiatku vyšetrovania kritizoval Daniel Lipšic, ktorý je právnym zástupcom rodiny zavraždeného Jána Kuciaka. Podľa neho neboli napríklad zabezpečené všetky stopy, pričom niektoré mohli byť zmarené. Úrad špeciálnej prokuratúry v tejto súvislosti vydal stanovisko, podľa ktorého „vo vzťahu k vyšetrovateľovi Krajského riaditeľstva Policajného zboru Trnava, ktorý vo veci vykonával prvotné úkony na mieste činu, najmä obhliadku miesta činu, boli pri výkone dozoru prokurátora zistené niektoré nedostatky, na ktoré prokurátor bezodkladne reagoval“.

Vzhľadom na to, že uvedený vyšetrovateľ už nie je vo veci činný, prokurátor nemôže podľa ÚŠP vykonať vo vzťahu k nemu žiadne ďalšie opatrenia. Ministerka vnútra však tvrdí, že takéto rozhodnutie jej ešte doručené nebolo. „Zatiaľ túto spätnú väzbu nemám a nerada budem hodnotiť a degradovať prácu mojich kolegov,“ zdôraznila. Ak k pochybeniam došlo, bude sa rozhodovať o ďalších krokoch, dodala Saková.

Viac k témam: Daniel Lipšic, Denisa Saková, Generálna prokuratúra SR, Ján Kuciak, ministerstvo vnútra SR, NAKA Národná kriminálna agentúra, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Saková sa obráti na generálnu prokuratúru, preverí postup polície pri vražde Kuciaka © SITA Všetky práva vyhradené.

23. mája 2018